Poznaj nas

Krakowska Grupa Multimedialna – Kim jesteśmy i czym się zajmujemy?

O nas

W portfelu grupy znajdują się media z segmentu premium: miesięcznik Małopolski Przegląd Nieruchomości oraz portale: lokalny portal prezentujący inwestycje z rynku pierwotnego Krakowska Giełda Mieszkań www.kgm.pl oraz ogólnopolska platforma dedykowana mieszkaniowym inwestycjom deweloperskim – www.gotowedoodbioru.pl. Jesteśmy przekonani, że w Polsce powstała prawdziwa klasa średnia, ludzie myślący, wykształceni, wrażliwi na otoczenie i w sposób przemyślany podchodzący do wyboru miejsca zamieszkania. To do nich adresujemy nasze media. Tworzy je zespół ludzi, którzy lubią się i z chęcią zaczynają kolejny dzień pracy. Czasem spieramy się o bzdury, ale tylko dlatego, żeby w efekcie przekazać czytelnikom coś, co sami uważamy za istotne. Nie mamy książki korporacyjnej i instrukcji obsługi klienta, i mamy nadzieję, że pomimo szybkiego rozwoju nigdy nie będziemy jej tworzyć. Nie wyobrażamy sobie pracy sterowanej przez bezduszne przepisy, ani nadzorcy, który powie nam kiedy wychodzimy na lunch, a kiedy pijemy kawę. Dlaczego nie stworzymy nigdy instrukcji obsługi klienta ani czytelnika? Bo to tacy sami ludzie jak my, a nie automatyczna pralka ani mikser wielofunkcyjny.

  • Małopolski Przegląd Nieruchomości
  • Krakowska Giełda Mieszkań www.kgm.pl
  • Gotowe do odbioru www.gotowedoodbioru.pl

  • Perła Krakowa

  • Nagroda Dziennikarzy Małopolski

Biznes

Grupa funkcjonuje w oparciu o trzy firmy. Pierwszą z nich jest Krakowska Grupa Multimedialna, od której zaczęła się nasza historia i w której teraz powstają nowe projekty. Za rozwój biznesowy odpowiada spółka kapitałowa Krakowska Grupa Multimedialna KGM Sp. z o.o i poprzez tą firmę rozwijamy stworzone projekty. W przyszłości przekształcimy ją w spółę akcyjną. Prowadzimy działalność charytatywną poprzez nasza własną fundację – Fundacja KGM Progress.

Historia

Nasza firma nie powstała w garażu, tylko w naszych głowach. Oficjalnie zarejestrowaliśmy działalność we wrześniu 2001 roku, a w 2003 roku osiedliliśmy się w Fabryce Schindlera, a dokładnie kilka metrów od pokoju, w którym rezydował Schindler i gdzie na ścianie zachowała się mapa Europy z czasów wojny. Zamiast szukać schowanej ponoć w ścianach fortuny Schindlera zaczęliśmy wydawać Małopolski Przegląd Nieruchomości. Zaniedbane fabryczne hale staraliśmy się ożywiać wprowadzają tam sztukę nowoczesną. To były prawdziwe początki firmy, nieprzespane noce, setki wypalonych papierosów i grupa ludzi z doskonałymi pomysłami. Po przejęciu fabryki przez Urząd Miasta przenieśliśmy się z dwoma innymi działającymi tam firmami do budynku obok. Zbudowany już po wojnie, ale na terenie dawnej Fabryki Schindlera budynek przywitał nas socjalistycznym hasłem: „Postęp techniczny dewizą naszych czasów”. Wzięliśmy to na poważnie i poszerzyliśmy nasze portfolio o portale internetowe. To tu zrobiliśmy jednego z najlepszych nielegalnych sylwestrów świata, na który przyszło kilkudziesięciu dziennikarzy. Dalej tu jesteśmy, trochę inni, bardziej dojrzali jako firma, okrzepli jako struktura gospodarcza, z większym bagażem wiedzy i doświadczenia, ale nadal z tym samym zapałem, który towarzyszył nam w chwili powstania.

Fundacja

Angażujemy się w działalność charytatywną, bo uważamy, że dziennikarstwo to zawód zaufania społecznego, że w życiu trzeba mieć ideały, a jeśli coś już mamy zarówno w sferze wiedzy, doświadczeń, jak i zasobów finansowych, to warto się tym podzielić z innymi. Dlatego wraz z Kapitułą Nagrody Dziennikarzy skupiającą przedstawicieli największych mediów działających na terenie Małopolski organizujemy konkurs Nagroda Dziennikarzy Małopolski, a nagrody wręczamy na corocznym Balu Dziennikarzy, który odbywa się w maju w Centrum Kultury i Sztuki Manggha. Od kilku lat wspieramy ognisko wychowawcze – grupę wsparcia dziennego działającą na krakowskim Kazimierzu. Ufundowaliśmy już dzieciom między innymi ogródek z placem zabaw, komputery i telewizor z dekoderem satelitarnym. Od kilku lat dzieci z ośrodka otrzymają stypendia, tak by mogły rozwijać swoje uzdolnienia i wykorzystać własny potencjał intelektualny, dzisiaj ograniczany przez brak pieniędzy.

0
lat działalności
0
wydań miesięcznika
0
gala Nagrody Dziennikarzy
0
😉 na buziach naszych podopiecznych